Wil je kerkelijk werker worden? Dan volg je een opleiding Theologie / Godsdienst-Pastoraal Werk (GPW) aan een van de twee hbo-instellingen waarmee de Protestantse Kerk een samenwerkingsovereenkomst heeft. Dat zijn:
Volgde je een andere hbo-theologieopleiding? Lees dan verderop welke extra stappen je zet.
Module Kerk in uitvoering
De twee hogescholen bieden gezamenlijk de module Kerk in uitvoering aan. Die module maakt deel uit van je route naar erkenning.
- Volg je de opleiding in Ede? Dan doorloop je de propedeuse en de hoofdfase en loop je een stage bij de Protestantse Kerk als voorbereiding op de module.
- Volg je de opleiding aan Windesheim? Dan doorloop je de propedeuse en de hoofdfase, loop je een stage bij de Protestantse Kerk en volg je de minor TV1TV2 als voorbereiding op de module.
Meer informatie over de module Kerk in uitvoering en de mogelijkheid tot inschrijving
Aanvullende studie na een niet-erkende opleiding
Volgde je een opleiding aan VIAA of Fontys? Dan kom je in aanmerking voor registratie als je minimaal de module Kerk in uitvoering volgt. Ook loop je in de hoofdfase van je opleiding een stage in een gemeente van de Protestantse Kerk.
Volgde je een andere hbo-theologieopleiding? Neem dan rechtstreeks contact op met een van de twee hogescholen hierboven. Je hebt dan een verkennend gesprek, en de hogeschool doet een assessment van je eerder verworven competenties. Op basis daarvan stelt de hogeschool een aanvullend studietraject vast.